اخبارهمه

وضعیت ارتباطات روستای گنک

تصویر اپراتورها

در گیر و دار تبلیغاتی بی سروته مانده ایم، اینجا همه تنهایند، شارژی در کار نیست چه رسد به شگفت انگیزش، حتی نسل سوم هم پیدایمان نکرد.

در سال 1392 شمسی (2013 میلادی) شاید مضحک باشد، که بنویسیم روستایی با حدود هزار نفر جمعیت، اینترنت ندارد. اینترنت که چه بگویم یک آنتن مخابراتی ندارد. اینجا خبری از همراه اول و آخر نیست، از ایرانسل فقط ایرانش را میشناسیم و میگویند رایتلی هم هست.

به یاد دارم سالها پیش ستون های مخابرات رانصب کردند و یک خط تلفن ثابت بنام مخابرات به روستایمان دادند. چند سال قبل که فیبر نوری آمد، آن یک خط ثابت را هم با ستونهایش بردند.

همه صاحب تلفن شدند، سیمکارتی روی گوشی موبایل با کاربرد در منطقه ای محدود که کم کم آنتن دهی آنقدر کم شد که الان در بعضی خانه های روستا به سختی میشود تماس گرفت.

و چند سال پیش یک دستگاه آنتن همراه اول در روستای صحراسفید احداث شد که روستاهای صحراسفید، پرزیتون، آبگل،تنگریز، چند روستای سیمکان و روستای گنک را پوشش داد.

دیری نگذشت که این آنتن را به دلایلی نامعلوم، به مکانی انتقال دادند که روستای گنک از پوشش آن حذف شد. و هیچ کس از جمله بخشدار وقت میمند از جواب دادن طفره میرفتند.

 

وبعد به اصطلاح برای جبران یک ریپیتر Repeater روی آنتن روستایی صحراسفید نصب کردند که که امواج را از آنتن قبلی میگیرد و میفرستد که حالت رومینگ دارد و اکثر گوشی ها به سختی آن را بعنوان شبکه مخابراتی در دسترس، ثبت میکنند. و البته با این حال امکانات عادی همراه اول را هم ندارد.مانند MMS, GPRS و..

حال آنچه مانده است ماییم و روستایی بدون آنتن مخابراتی و بدون اینترنت…

لطفا نظر خود را در باره این مطلب بنویسید

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫8 نظرها

  1. اولا قسم ناروا بنام الله کار عاقلان نیست.
   دوما چه حسادتی برادر من.
   سوما وقتی آنتن را از صحراسفید که روستای گنک هم پوشش میداد به پرزیتون انتقال دادند و عملا گنک از زیر پوشش آن خارج شد، جای گلایه ندارد؟

  1. در عصر علم وتکنولوژی که اونا با سرعت x پیشرفت میکنن این ظلم محضه و بس.
   مدیر عزیز سایت; میدونم واژه ی ظلم رو که بنویسم از ترس فیلتر شدن تایید نمیکنی ولی …

   :::هر روز جملاتم کوتاهتر میشوند و امروز بجای ناگفته هایم سه نقطه میگذارم و فردا شاید به صفحه سفیدی اکتفا کنم:::

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن